Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca o 1630.

Zapraszamy w tym tygodniu na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 800 do 2100 przerwą na Msze Św. sprawowane według rozkładu, ewentualnie pogrzeby.  Modlimy się o pokój na Ukrainie ,o ustanie  wojny . Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, o godz. 1730 różaniec o pokój na Ukrainie. O  1715 nowenna do św. Andrzeja Boboli o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, jak również za kapłanów.  Do wystawionej puszki można składać ofiary na budowę ołtarza adoracyjnego w Medjugorie.

W czwartek o godz. 1900 spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii. Spotkanie odbędzie się w Bazylice. Tego dnia adoracja do Mszy św. wieczornej.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek dzieci g. 1645, dorośli, g. 1730, młodzież i dorośli g. 1930. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 1630.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. 

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.