Ekstaza św. Franciszka na Podlasiu

Jak już wcześniej zapowiadałem 18 maja br. (sobota) wyruszymy na drugą tegoroczną pielgrzymkę. Trasa będzie wiodła na Podlasie. Program i inne szczegółowe informacje już podawaliśmy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. Więc tym razem tylko krótkie przypomnienie, że główną inspiracją do niej był obraz El Greco Ekstaza św. Franciszka (nie mylić z ilustrującym niniejszą informację), który znajduje się w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. My tam dotrzemy, zobaczymy i na długo zapamiętamy.

Z kolei drohiczyński etap tej odbędziemy pod patronatem św. Jana Pawła II, który nawiedził to miasto w 1999 roku.  W Drohiczynie zwiedzimy Muzeum Diecezjalne, przeżyjemy pielgrzymkową Mszę św., zaliczymy spacer z przewodnikiem i zjemy obiad. W restauracji obiecano podać nam to samo, czym się delektował Papież z Polski.

Opłata za udział w tej pielgrzymce wynosi 160 zł od osoby i stanowi pokrycie kosztów autokaru, wstępu do muzeów, obiadu, ubezpieczenia, czyli stałych kosztów każdego z naszych wyjazdów. Osoby zapisane na liście podstawowej powinny ją uiścić do 4 maja.

Przy tej okazji przypominam, że w najbliższą sobotę – 27 kwietnia – pielgrzymką po Ziemi Radomskiej rozpoczynamy kolejny sezon naszych wspólnych wyjazdów religijno-krajoznawczych z Bazyliki NSJ. Uczestnikom tej pielgrzymki przypominamy, że autokar odjeżdża z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką o godz. 630, przewidywany powrót ok. godz.  2000. Jedziemy trasą Warszawa – Czarnolas – Zwoleń – Radom. Szczegółowy program tej pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej lub w poprzednich numerach gazetki parafialnej. Uczestników proszę o punktualne przybycie.

Do zobaczenia na szlaku. Ks. Krzysztof