Ggłoszenia duszpasterskie WIELKANOC 2014 r

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                             20 kwietnia 2014OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego od dzisiaj do soboty na godz. 1730.  Przypominamy że dziś i jutro nie będzie mszy św. o godz. 1930.

4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego msze jak w każdą niedzielę, ostatnia msza św. o godz. 1800. Taca przeznaczona na KUL.

5. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.

6.  Następna Niedziela 2 Wielkanocna jest niedzielą Bożego Miłosierdzia. Wiemy dobrze, że Ojciec św. Franciszek wyniesie na ołtarze naszego Rodaka Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII. Zadbajmy o stronę duchową i przyjdźmy jak najliczniej na spotkanie z Chrystusem w czasie Eucharystii przyjmijmy Jezusa z czystym sercem i prośmy o wstawiennictwo świętych Papieży wyniesionych tego dnia na ołtarze. Zapraszamy tej niedzieli na godz. 1500 w Godzinie  Miłosierdzia na nabożeństwo połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie nabożeństwa ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

7. W następną niedzielę będziemy sprawować o godz. 1800 dziękczynną Eucharystię za kanonizację Naszego Rodaka Jana Pawła II. Zapraszamy do jak liczniejszego udziału.