I Niedziela Adwentu

Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W okresie Adwentu chcemy zaproponować różne inicjatywy formacyjne i modlitewne, aby jak najlepiej przeżyć czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. O szczegółach można przeczytać w przygotowanym biuletynie, a także na stronie internetowej w aktualności: Propozycje na Adwent 2023. Zapraszamy do wspólnej adwentowej drogi.

Dziś poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki i świece caritas można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Dziś o godzinie 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Za osoby z niepełnosprawnościami, aby były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększałyby ich aktywne uczestnictwo.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą nowenny do Niepokalanej i procesją po bazylice z racji I Niedzieli Miesiąca.

Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna do czwartku 7 grudnia włącznie o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czasie Adwentu zapraszamy na RORATY, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 7.00. We wtorki i czwartki do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci. Prosimy aby przynosić ze sobą świece lub lampiony. Każdego dnia po Mszy roratniej wszystkich uczestników zapraszamy do kawiarenki w Oratorium na poranną kawę, herbatę, coś słodkiego a przede wszystkim na wspólne spotkanie.

W poniedziałek 4 grudnia o godz. 18.00 Msza Święta za Zmarłych polecanych w wypominkach.

We wtorek 5 grudnia spotkania dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach rekolekcji szkolnych. O godzinie 9.00 zapraszamy uczniów klas I – III, o godzinie 10.30 uczniów klas IV – VIII.

W środę 6 grudnia zapraszamy do wspólnego rozważania i modlitwy Słowem Bożym podczas lectio divina, o godzinie 19.00, w kaplicy Wspomożycielki.

W I Czwartek Miesiąca, 7 grudnia, o godzinie 18.00 będziemy modlili się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

We czwartek 7 grudnia zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 w kościele.

W piątek 8 grudnia obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 modlitwa różańcowa.

W piątek 8 grudnia o godzinie 9.00 Msza Święta z racji Jubileuszu 95-lecia Szkoły Podstawowej im. Adama Asnyka w Warszawie przy ulicy Otwockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich związanych z tą placówką dziś i w minionych latach.

W piątek 8 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy na katechezę adwentową dla dorosłych. Katecheza będzie skierowana szczególnie do wdów i wdowców. Katecheza odbędzie się w salce parafialnej przy kancelarii. Wejście przez zakrystię.

W sobotę 9 grudnia zapraszamy Salezjanów Współpracowników i wszystkich zainteresowanych tą wspólnotą na skupienie adwentowe, które rozpoczniemy o godzinie 10.00 w kaplicy domu zakonnego.

W przyszłą niedzielę (10 grudnia) zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wam Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego przeżycia Adwentu.