II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest dniem modlitwy i solidarności z Misjonarzami.

Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją pokutną w niedzielę o godzinie 17.00. Droga krzyżowa w piątki: o godzinie 16.45 z udziałem dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych i o 19.30 dla ogółu wiernych.

We wtorek 27 lutego w naszej bazylice odbędą się spotkania rekolekcyjne dla dzieci Szkół Podstawowych z naszej parafii w ramach rekolekcji szkolnych. O godzinie 9.00 – klasy I – III, o 10.30 – klasy IV – VIII.

W środę 28 lutego, o godzinie 19.00, zapraszamy na wielkopostne Lectio divina, czyli modlitewne rozważanie Słowa Bożego.

We czwartek 29 lutego podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy modlili się za wstawiennictwem świętego Jana Bosko z racji ostatniego dnia miesiąca. Po Mszy możliwość ucałowania relikwii Świętego.

W I Piątek Miesiąca (1 marca) kapłani będą odwiedzali chorych w naszej parafii. Chorych, którzy chcieliby, aby przychodzić do nich z posługa sakramentalną można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W I Piątek Miesiąca (1 marca) zapraszamy na kolejny Wieczór dla Serca w naszym Sanktuarium. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00, następnie modlitwa litanii do Serca Pana Jezusa i od 19.30 adoracja z rozważaniami pasyjnymi stacji Drogi Krzyżowej.

W I Sobotę Miesiąca (2 marca) Msza Święta z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 8.00. Po Mszy spotkanie modlitewno-formacyjne wspólnoty Męskiego Różańca. Nabożeństwo różańcowe, z rozważaniami wszystkich czterech część różańca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kaplicy Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę (3 marca) o godzinie 16.30 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc marzec: Za współczesnych męczenników. Aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

W przyszłą niedzielę (3 marca), III Niedzielę Wielkiego Postu, nasza bazylika będzie Kościołem Stacyjnym na drodze wielkopostnych kościołów stacyjnych Warszawy. Z tej racji po Mszy Świętej o godzinie 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godzinie 15.00 modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją pokutną. Tego dnia ostatnia Msza Święta będzie sprawowana o godzinie 20.00 (zamiast 19.30).

W marcu rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla pracujących osób dorosłych. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, lub bezpośrednio z księdzem Krzysztofem.

Drodzy, pragniemy w naszej bazylice reaktywować chór parafialny LIRA. Wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoim talentem muzycznym serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Pracy z chórem podjęła się pani Łucja, absolwentka Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku i Akademii Muzycznej w Warszawie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dzisiejszą niedzielę (25 lutego) o godzinie 14.00. Spotkanie odbędzie się w salce przy kancelarii parafialnej, wejście przez dużą zakrystię. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.