Jasna Góra?… Wszystkie drogi tam prowadzą!

Otóż to! A szczególnie drogami serca łatwo tam się dojeżdża.  My, w Bazylice NSJ na Pradze, mamy to już w parafialnej krwi, by listopadzie stanąć przed obliczem Najlepszej Matki  z gorącym podziękowaniem za szczęśliwe pielgrzymowanie w ciągu minionego roku. Bowiem na wszystkich trasach czujemy Jej matczyną obecność i troskę, a najwyraźniejszym znakiem tej obecności jest owo uczucie tęsknoty na zakończenie każdego powrotu, by jak najszybciej znowu wyruszyć w drogę i w kolejnym sanktuarium ujrzeć Jej może nieco inną twarz na wizerunku, ale poczuć się tak samo kochanym i tak samo blisko Jej serca.

Z takim pragnieniem podejmujemy tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Pierwotnie zakładałem, że będzie to 11 listopada (sobota). I rzeczywiście pojedziemy tego dnia do Matki Bożej Częstochowskiej. Jednak, gdy o tym wspomniałem w autokarze na zakończenie pielgrzymki po Wielkopolsce, natychmiast prawie wszyscy zgłosili się na wyjazd do Częstochowy. Zatem nie miałem innego wyjścia jak tylko zorganizować drugi wyjazd dla pozostałych chętnych. Mam nadzieję, że znajdzie się wystarczająca obsada na drugi autokar. Ten drugi wyjazd proponuję w następną sobotę – 18 listopada.

Szczegółowe informacje podam na początku października, ale zapisy już są przyjmowane. Oczywiście, będzie jeszcze coś, oprócz Jasnej Góry. To jednak dopiero się „wyłania z mgły”. Cierpliwości… Do zobaczenia na szlaku. Ks. Krzysztof