Jedziemy do Łodzi

Wprawdzie wysiłek duszpasterski w Bazylice NSJ koncentruje się głównie na trwającej jeszcze wizycie duszpasterskiej  i czerwcowym jubileuszu 100-lecia konsekracji tej Szacownej Świątyni, tym niemniej nadchodząca wiosna i częste pytania PT Parafian przypominają o sezonie pielgrzymkowym jako ważnej formie życia religijnego dla wielu osób korzystających z naszej posługi duszpasterskiej.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom na maj zaplanowaliśmy pielgrzymkę do Lourdes i Montserrat. Od strony organizacyjnej jest ona „dopięta na ostatni guzik”. Pełna informacja znajduje się na stronie internetowej bazyliki, a zgłoszenia przyjmuje i szczegółowych informacji udziela organizujące ją biuro pod nr telefonu 600 090 231.

Natomiast tegoroczne pielgrzymowanie z Bazyliki po świętych, ważnych i pięknych miejscach naszej Ojczyzny rozpoczniemy 15 kwietniu (sobota) wyjazdem do Łodzi. Stali uczestnicy pielgrzymek nie będą raczej zaskoczeni, ponieważ jesienią ubiegłego roku, na zamku w Oporowie, publicznie ten wyjazd zapowiedziałem, jeszcze nie podając daty. Bo wtedy przewodniczka, Adrianna Czekalska, swoją pasją i stylem oprowadzania wręcz nas oczarowała i przeniosła nas w inny świat. A żegnając się z naszą grupą zaprosiła nas właśnie do swojej rodzinnej Łodzi; za komuny nazywanej szarym miastem zmęczonych kobiet. Licząc więc na powtórkę z Oporowa przyjąłem jej ofertę. 

Zatem główną część pielgrzymiej trasy oddałem w ręce pani Czekalskiej. Ale jako salezjanin korzystam z okazji, by w nasze pielgrzymowanie i zwiedzanie Łodzi włączyć  dzieła salezjańskie w tym mieście. Dlatego 2-3 godziny spędzimy w naszych szkołach przy ul. Wodnej. Tam,  oprócz zwiedzania, będziemy uczestniczyć we Mszy św. i zjemy obiad.

Więcej szczegółów nie mogę podać, ponieważ jeszcze trwają różne uzgodnienia, ale data i miejsce są raczej pewne. Dlatego zainteresowani Łodzią mogą z dalsza sobie ten dzień rezerwować. Koszty pielgrzymki podam w terminie późniejszym. Do zobaczenia na trasie. Ks. Krzysztof