Jedziemy do Medjugorje

Jedziemy do Medjugorje do Królowej Pokoju na rocznicę objawień z możliwością uczestnictwa w Marszu Pokoju!

Rekolekcje w drodze poprowadzi: ks. Jacek Szewczyk SDB – min. będziemy rozważać to jak dobrze przygotowywać się do spowiedzi generalnej.

Termin: 22-29 czerwiec 2019r.

Miejsce wyjazdu i powrotu: Warszawa, Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53 (plac przed kościołem).

Cena za osobę: 600 złotych i 250 euro

Zawiera: transport autokarem, zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje każdego dnia), wszelkie wycieczki fakultatywne, wszelkie wstępy, opłaty za przewodników lokalnych, opłaty za tłumaczenia, za korzystanie z kaplic, opiekę duszpasterską, podatki, ubezpieczenie. Wszystko jest w cenie pielgrzymki. Nie będzie żadnych dodatkowych, niespodziewanych opłat.

Zapisy do 25 stycznia 2019  TYLKO na podstawie wpłaty bezzwrotnego zadatku: 600 złotych/ osobę

Ks. Jacek Szewczyk (w zakrystii Sanktuarium NSJ)

Anna Wyka (annawyka81@gmail.com)

Na nr konta:

PKOBP 93 1020 1026 0000 1802 0296 2215

tytułem: Nazwisko uczestnika + data pielgrzymki (np:Wyka22.06.2019)

 

Po wpłacie zadatku należy wysłać  e-mail na adres: annawyka81@gmail.comz danymi:

Imię+ Nazwisko+ adrese-mail+ NUMER PESEL (konieczny do ubezpieczenia)

 

Pozostała kwota 250 euro będzie wpłacana w hotelu w Medjugorje

Nie potrzeba paszportu czy wizy – wystarczy dowód osobisty!

Pozostałe, szczegółowe informacje będą podane zapisanym uczestnikom

 

Organizator: annawykafacebook.com/gospa81

Opiekun duchowy: ks. Jacek Szewczyj SDB – tel. 668741699

 

Ramowy Plan Wyjazdu

 

DZIEŃ 1, Sobota (22.06)

6:00 wyjazd spod kościoła w kierunku Medjugorje. Nocleg w stolicy Chorwacji- Zagrzebiu. Msza Święta, obiadokolacja, dla chętnych zwiedzanie miasta wieczorem.

DZIEŃ 2, Niedziela (23.06)

Śniadanie, wyjazd z Zagrzebia, przejazd do Medjugorje we wczesnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie i wspólne wyjście na Górę Objawień – miejsce szczególne, miejsce objawień Matki Bożej. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo w  międzynarodowym programie modlitewnym. Spacer po Medjugorje z przewodnikiem, nocleg.

DZIEŃ 3, Poniedziałek(24.06) – dla chętnych możliwość uczestnictwa w Marszu Pokoju!

Śniadanie, a pośniadaniu wyjazd do miejsc szczególnie związanych z objawieniami Matki Bożej, później spacer po wiosce etnograficznej. Popołudniu powrót do Medjugorje i spotkanie z osobami związanymi z objawieniami w Medjugorje. Obiadokolacja a po niej międzynarodowy program modlitewny. Wieczorem wyjazd nawiedzanie pięknego typowo bałkańskiego miasteczka-Mostar.

DZIEŃ 4, Wtorek(25.06)

Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do szczególnego miejsca związanego z objawieniami w Medjugorje – Tihaliny. Później kontemplacja przy wodospadach. Powrót na obiadokolację i uroczysty międzynarodowy, wieczorny program modlitewny. Możliwość całonocnej adoracji Najświetszego Sakramentu w kościele w Medjugorje.

DZIEŃ 5, Środa(26.06)

Śniadanie, a po nim wyjście na Górę Krzyża – Kriżevac. Po powrocie spotkanie z przepięknym dziełem powstałym z potrzeby serca dobrych ludzi, świadectwo, Msza Święta, konferencja, indywidualne błogosławieństwo, przygotowanie do przebaczenia, zrozumienia, modlitwa o pokój dla naszych rodzin, ojczyzny. Powrót do hotelu na objadokolację, czas wolny na odpoczynek, kontemplację, spowiedź, przemyślenia, modlitwę osobistą. Wieczorem wyjazd do uroczego Bałkańskiego miasta, położonego nad rzeką, którego starówka wpisana jest na listę UNESCO, zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny na spacery, chłonięcie klimatu Bałkanów. Powrót do Medjugorje późnym wieczorem

DZIEŃ 6, (27.06)

Śniadanie, po nim spotkanie-piękne świadectwo, dla chętnych uroczyste zawierzenie siebie, swojego życia Bogu przez Maryję i czas wolny w Medjugorje. Będzie to czas na osobiste SPOTKANIE I POŻEGNANIE z tym wyjątkowym miejscem, które jest warte tego aby choć chcieć je poznać i zrozumieć! Obiadokolacja i wieczorny program modlitewny. Po adoracji, późnym wieczorem będzie możliwość wspólnego wyjścia na Górę Objawień.

DZIEŃ 7, Piątek(28.06)

Śniadanie, po śniadaniu czas wolny, obiad i ostatnia w Medjugorje Msza Święta, a poniej wyjazd w drogę do Polski wzdłuż uroczego wybrzeża Chorwacji, plażowanie nad Adriatykiem nocleg i obiadokolacja w Zagrzebiu.

DZIEŃ 8, Sobota(29.06)

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (w zależności od korków około godziny 21:00). Wspólna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

*Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Każdego dnia będziemy mieć możliwość uczestnictwa w międzynarodowym, wieczornym programie modlitewnym, który składa się z: Mszy Świętej, różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, i (w zależności od dnia tygodnia) animowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu lub Krzyża świętego.