Jest zakątek… a w nim Matka czeka

Śpiewała o nim Alicja Gołaszewska, jasnogórska organistka, ale miliony polskich serc osobiście to odczuły i podążały w stronę Jasnej Góry, by choć przez chwilę spojrzeć w oczy Matki Boga. Bo z Nią i przez Nią łatwiej jest dotrzeć do Jezusa. Parafianie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, a szczególnie uczestnicy autokarowego pielgrzymowania do maryjnych sanktuariów, od kilku lat w listopadzie, dziękują przed cudownym wizerunkiem Jasnogórskiej Królowej Polski za całoroczne czuwanie Matki Boga nad nimi na pielgrzymich szlakach.

W tym roku z taką intencją pojedziemy do Częstochowy w dwie kolejne soboty – 11 i 18 listopada. Zapowiadaliśmy to wcześniej, co zaowocowało kompletem zgłoszeń. Więc tym razem tylko niezbędne szczegóły. Wyjazd z pl. ks. Lauferskiego przed bazyliką o godz. 700. Pobyt w jasnogórskim sanktuarium traktujemy jako bardzo osobisty czas przeżywany z Matką Bożą. Dlatego jedynie Msza św.  o godz. 1100 w kaplicy Cudownego Obrazu będzie okazją do wspólnej modlitwy z innymi grupami pielgrzymów. Na Jasnej Górze będziemy ok. 4 godzin. W tym czasie, oprócz Mszy św., każdy z uczestników sam organizuje sobie posiłek, zwiedzanie, modlitwę, itp.

Drugim miejscem, jakie odwiedzimy tego dnia jest Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników przy kościele św. Marcina w Kłobucku. W tej świątyni, o bardzo pięknej i bogatej historii  (pisałem o niej osobno), po oprowadzeniu przez ks. proboszcza odprawimy wspólnie drogę krzyżową. Z Kłobucka wracamy już bezpośrednio do Warszawy. Planowany przyjazd  do Bazyliki ok. godz. 2000.

Jest to program bardzo ogólny. W trakcie pielgrzymki mogą być wprowadzane zmiany. Szczegółowe informacje  związane z proponowanym wyjazdem będą podawane na bieżąco już w autokarze.

Pozostałe formy duchowego programu naszego pielgrzymowania będziemy realizować w autokarze. Przydadzą się wtedy różańce, karteczki z propozycjami intencji różańcowych, a bardziej spragnieni refleksji mogą zabrać ze sobą coś do poczytania.

Koszty uczestnictwa wynoszą 95 zł/os. Jest to opłata za autokar z dwoma kierowcami, ubezpieczenie NNW i zwyczajowa ofiara jaką w imieniu grupy składam w odwiedzanych sanktuariach. Podane informacje dotyczą obydwu listopadowych wyjazdów na Jasną Górę. W ostatniej chwili kilka osób się wycofało, są więc wolne miejsca. Zainteresowanych nimi proszę o kontakt (504778503).

Z nadzieją, że te pielgrzymki, podobnie jak wiele wcześniejszych, umocnią naszą więź z Bogiem, Maryją i między sobą pozdrawiam. Ks. Krzysztof