JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie o godz. 1730.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice codziennie o 700 Dzieci mają roraty we wtorki i czwartki o godz. 700. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu. Również będziemy rozprowadzać świece wigilijne.

W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy zamyślenia rekolekcyjne które potrwają do wtorku włącznie. Prosimy tak układajmy nasze zajęcia w adwencie, aby znaleźć czas na spowiedź świętą. Wiele osób nie korzysta z sakramentu spowiedzi, zachęcajmy się wzajemnie do korzystania ze źródła Bożego Miłosierdzia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W dzisiejszą niedzielę swój dzień imienin obchodzi Pan Janusz nasz organista życzymy Mu zdrowia, Bożego błogosławieństwa w życiu rodzinnym i osobistym.

W minioną niedzielę zbierane były ofiary na Kościół Prześladowany w Libanie. Chciałbym podziękować za złożone ofiary wszystkim parafianom i gościom. Nasza wspólnota zebrała do puszek 4 315,81 gr. Sercem za serce bardzo dziękuję.

W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych w dzisiejszą niedzielę zbiórka ogólnopolska.

„Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy, który możemy nabyć w dużej zakrystii.