JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Dziś po Mszy  Świętej o godz. 1300 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 1730  polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

W środę podczas nowenny o godz. 1800 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

W następną niedzielę rozpoczniemy nowennę do Uroczystości Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana o godz. 1730. Związku z tym różaniec z wypominkami 29 i 30 listopada będziemy odmawiać o godz. 1700.

Pierwszą niedzielę adwentu poświęcimy opłatki, które będziemy mogli nabywać w zakrystii na stół wigilijny. Również będziemy rozprowadzać świece Caritasu na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy. W zakrystii możemy nabyć książkę Ks. Piotra Pawlukiewicza pt. 

Z braku rodzi się lepsze”.

Legenda polskiego kaznodziejstwa. Na Jego kazaniach wychowały się pokolenia.

Zmarł w tym roku w marcu.

Koszt książki 35 zł.