Koncert 1050

12 czerwca 2016 zapraszamy na uroczyste obchody 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

Dnia 8 czerwca 1991 r. Jan Paweł II uroczyście otworzył w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie II Polski Synod Plenarny. Było to historyczne wydarzenie nie tylko dla naszej parafii, ale i dla całego kościoła w Polsce.

Z tej okazji o godzinie 19:30 zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę świętą do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie. Po mszy, o godz. 20:15 odbędzie się wyjątkowy Koncert pt. „1050”, który nie tylko przywołuje pamięć o Papieżu Polaku, ale także w oryginalny i wyjątkowy sposób upamiętnia rocznicę Chrztu Polski.

Pomysłodawcą koncertu jest artysta plastyk Krzysztof Orankiewicz, który na oczach widzów wykona inspirowany Chrztem Polski, alegoryczny obraz w trzech częściach . Towarzyszyć mu będą artyści muzycy młodego pokolenia oraz słowo Ojca Świętego Jana Pawła II z jego encyklik i homilii. Wystąpią:Justyna Gęsicka oraz Agnieszka Jezierska – solistki arii operowych, Anna Marciniak – skrzypce, Jacek Myśliński – bębny, Paweł Antosiak – fortepian. Koncepcja, scenariusz, wykonawca malarstwa – Krzysztof Orankiewicz. Scenografia – Krzysztof Orankiewicz, Remigiusz Pędzikowski.

„1050” to współczesna artystyczna wypowiedź na uniwersalny i ponadczasowy temat jakim jest historia chrześcijaństwa w Polsce oraz obecności Boga w naszym życiu.

 

Organizatorami uroczystości są Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, Oratorium im. św. Jana Bosko przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy.

Dziękujemy Mecenasowi koncertu – PGNiG Termika za pomoc w jego realizacji.

 

DATA: 12 czerwca 2016

PROGRAM:
19:30 – Uroczysta msza św.
20:15 – Koncert „1050”
21:15 – Zakończenie uroczystości

MIEJSCE: Bazylika Najświętrszego Serca Jezusowego w Warszawie, ul. Kawęczyńska 53

DOJAZD: tramwaje 7 i 13 (pętla tramwajowa Kawęczyńska Bazylika)

WSTĘP WOLNY