Koncert Kolęd

W niedzielę – 1 lutego – ok. godz. 14.00 (po wcześniejszej Mszy św.) z koncertem kolęd wystąpi w Bazylice NSJ chór męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. ks. A. Chlondowskiego w Lutomiersku, pod dyr. ks. dr hab. Kazimierza Dąbrowskiego – dyrektora tejże szkoły i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncert młodych salezjańskich chórzystów jest mocnym akordem kończącym tradycyjny okres śpiewania kolęd w Polsce.

Chór szkoły salezjańskiej w Lutomiersku znany jest z oprawy muzycznej uroczystości religijnych, koncertów w kraju, w Niemczech i Włoszech. Jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Nagrał również dwanaście płyt. Szczególnym wydarzeniem w bez mała dudziestoletniej historii chóru była oprawa muzyczna Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP w 2009 r, celebrowanej przez papieża Benedykta XIV w Castel Gandolfo.

Koncert kolędowy w Bazylice jest okazją do nabycia płyt z nagraniami tego chóru należącego do czołówki polskich chórów szkolnych. Wstęp na koncert bezpłatny