Ks. Józef Michurski nie żyje!

Dnia 15 stycznia br. ks. Józef Michurski zakończył swoją ziemską drogę życia, która rozpoczęła się w Żdżarach w 1937 roku. Jego 78-letnie życie  wypełniło 49 lat posługi kapłańskiej i 58 konsekracji zakonnej.

Życie salezjańskie ks. Józefa rozpoczęło się ślubami zakonnymi w Czerwińsku w 1957 r. po ukończeniu rocznego nowicjatu. Kolejny etap jego życia wypełniły studia seminaryjne i przygotowanie do święceń kapłańskich, które przyjął w Lądzie n. Wartą w 1966 r.

Pierwsze lata posługi kapłańskiej wypełnił ks. Józef pracą katechetyczną i duszpasterską w Debrznie, Wierzchowie Człuchowskim oraz w Pile, gdzie zapisał się jako gorliwy opiekun ministrantów. Przełożeni zakonni doceniając jego umiejętności powołali go w 1977 roku na Inspektorialnego Duszpasterza Młodzieży przy zarządzie inspektorii w Łodzi, by po roku mianować go mistrzem nowicjatu w Czerwińsku.

W 1979 r. ks. Józef Michurski wyjechał na roczne studium duchowości w Rzymie, a ukończywszy je, wrócił do wcześniej zleconych mu obowiązków mistrza nowicjatu. Pełnił je do wakacji w 1981 r., kiedy to powierzono mu funkcję wikariusza dyrektora i wykładowcy w studentacie filozoficznym w Woźniakowie.

Do pracy duszpasterskiej powrócił Ks. Michurski w 1983 roku podejmując obowiązki proboszcza i dyrektora domu zakonnego w Głoskowie. Po 6-letniej kadencji przeznaczony został do pracy duszpasterskiej w Suwałkach, skąd powrócił do Woźniakowa z nominacją na najpierw proboszcza, a z czasem na dziekana kutnowskiego dekanatu św. Michała Archanioła. Tam spędził 9 lat.

W 1999 r. ks. Michurskiemu powierzono obowiązki wikariusza parafialnego w parafii przy naszej Bazylice; zwolniony z nich został w roku 2013, ale nadal służył parafianom jako duszpasterz. W tym czasie opiekował się głównie Salezjanami Współpracownikami i Rodziną Radia Maryja.

Msza św. pogrzebowa w Bazylice  rozpocznie się o godz. 10.30 w poniedziałek (19 stycznia). Po Niej doczesne szczątki śp. ks. Józefa zostaną złożone w grobowcu Salezjanów na Cmentarzu Bródnowskim.

Polecajmy ks. Józefa Miłosierdziu Bożemu.