Męka Pańska w Czerwińsku

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy parafian i przyjaciół Bazyliki do udziału w teatralnej prezentacji Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n. Wisłą. Misterium ułatwia lepsze zrozumienia pasyjnych wydarzeń zbawczych, głębsze przeżycie okresu Wielkiego Postu i przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pielgrzymowanie na Misterium jest okazją do wspólnej (Eucharystia) i osobistej modlitwy przed cudownym obrazem Pani Mazowsza, zapoznania jednego z najstarszych, romańskich miejsc kultu religijnego oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w miejscu wyznaczonym na kościół stacyjny przez Biskupa Płockiego na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Wyjazdem do Czerwińska rozpoczynamy także – mamy nadzieję, że udany – sezon pielgrzymkowy, kiedy to co miesiąc nawiedzamy różne sanktuaria polskie.

Wyjazd autokarem na Misterium do Czerwińska zaplanowany jest na sobotę, 12 marca, godz. 9.30. Koszt wyjazdu obejmujący opłatę za bilet wstępu, przejazd i ubezpieczenie NNW wynosi 45 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie; można skorzystać z ofert klasztornej herbaciarni. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw.