Na Jasnej Górze dziękujemy za szczęśliwe pielgrzymowanie w 2019 r.

Ostatnia w tym roku autokarowa pielgrzymka tradycyjnie wiedzie na Jasną Górą, gdzie Częstochowskiej Królowej Polski dziękujemy za opiekę podczas wszystkich pielgrzymek w 2019 r. Stąd też jest w niej więcej czasu na osobistą modlitwę, spowiedź i refleksję przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani. Jako parafianom Bazyliki NSJ z pewnością bliska będzie nam także intencja dziękczynna za 100 lat istnienia naszej parafii.

Coroczny wyjazd na Jasną Górę jest również okazją do zwiedzania i modlitwy, w którymś z pobliskich sanktuariów. Tym razem trafimy do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej Miłosierdzia w Mstowie. Stróżami cudownego Obrazu Matki Bożej Mstowskiej są kanonicy regularni, którzy w Mstowie osiedlili się w 1220 r. Takich miejsc nie można pomijać.

Ostatnia autokarowa pielgrzymka z Bazyliki NSJ w 2019 roku odbędzie się 9 listopada (sobota). Autokar odjeżdża z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką-Sanktuarium NSJ o godz. 630. Koszt – 65 zł od osoby – pokrywa tylko przejazd, ubezpieczenie OC i ofiarę zwyczajowo składaną od pielgrzymki na rzecz sanktuarium.

Tym razem nie zapewniamy wspólnego obiadu, ale dom pielgrzyma i inne punkty gastronomiczne w pobliżu klasztoru jasnogórskiego stwarzają możliwość skorzystania z posiłku.