NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy!

We wtorek rozpoczniemy miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w naszym Sanktuarium o godz. 1730

Od 4 – 11 czerwca w naszej Bazylice i Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczniemy w najbliższy piątek. o godz. 1700, połączona z nabożeństwem czerwcowym. Adoracja Najświętszego Sakramentu jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku Miłości wobec Boga objawionej na krzyżu. W sobotę adoracja po wieczornej Mszy św., połączona z różańcem. W następną niedzielę zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca na godz. 1700 na adorację Najświętszego Sakramentu.

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św., o godz. 1930.

 Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, należy zorganizować w parafiach w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Z tej też racji Msza św. o godz. 1300 w Bazylice. Po Mszy św. odprawimy Pierwszą stację Bożego Ciała w Bazylice Wyjdziemy ze świątyni, na zewnątrz będzie ustawiony jeden ołtarz, odprawimy drugą stację. Wierni pozostaną na swoich miejscach, przejdziemy z orszakiem procesyjnym po placu., Na ołtarzu ustawionym przed bazyliką, odprawimy trzecią stację i udamy się do Bazyliki., Tam odprawimy czwartą stację i otrzymamy na zakończenie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiadamy podczas Mszy św. sprawowanych w Bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800.  Jak co tydzień po Mszy św., w południe adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Pierwsza sobota miesiąca intencja Mszy św., o godz. 800 „wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego”. Po Mszy św., wieczornej różaniec przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie spotkania różańcowego apelem jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę o godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca, o 1730 nabożeństwo czerwcowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej naszego tygodnika diecezjalnego Idziemy.