NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

Dzisiaj o godz. 13:00 Msza św. Jubileuszowa Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Siostry świętują 100 rocznicę powstania Zgromadzenia. Dziękujemy Bogu za każdą Siostrę za ich trud w pracy i poświęcenie. Ogarniamy naszą modlitwą całe ich Zgromadzenie i prosimy „Pana Żniwa” o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy.

Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 13:00. Prosimy o Panów o postawienie ołtarzy udekorowanie trasy procesji. Procesja przejdzie ulicą Otwocką, Łochowską, Grajewską. Siedlecką i powróci do Bazyliki ulicą Otwocką. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.  Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja z Najświętszym Sakramentem, po Bazylice.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej