NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Spotkanie Kół Żywego różańca o godz.
17:00 .

W dzisiejszą niedzielę Święto Dziękczynienia – zbiórka do puszek przy wyjściu z bazyliki na Świątynię Opatrzności Bożej w imieniu ks. Biskupa ordynariusza składamy podziękowania.

W środę 7 czerwca swój dzień imienin obchodzi ks. Wiesław Felka, będzie sprawował Mszę św. o godz. 18:00 , a po zakończonej Eucharystii będzie sposobna chwila podziękowania Solenizantowi za posługę w naszej parafii.

W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00.

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 13:00 .

Prosimy o Panów o postawienie ołtarzy udekorowanie trasy procesji. Procesja przejdzie ulicą Otwocką, Łochowską, Grajewską. Siedlecką i powróci do Bazyliki ulicą Otwocką.

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja z Najświętszym Sakramentem, po Bazylice.

W najbliższą sobotę 10 czerwca, zapraszam Salezjanów Współpracowników na Mszę św. o godz. 12:00. Po Mszy św. nastąpi spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej.

Zbliża się odpust w naszej parafii i uroczystość 100 lat nadania tytułu Bazyliki i konsekracji Kościoła. Przygotujmy się duchowo do tego wydarzenia przez spowiedź, postanowienia naszego lepszego bycia chrześcijaninem. Znajdźmy więcej czasu na modlitwę osobistą, adorację Najświętszego Sakramentu,
Eucharystię.

W niedzielę 18 czerwca o godz. 13:00 odprawię Mszę św. i na zakończenie podziękuję parafianom za 11 lat mojej posługi proboszcza na Warszawskiej Pradze.

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy