NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Przy wyjściu zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej. W imieniu ks. Biskupa mówię Bóg zapłać!

W środę podczas nowenny o godz. 1800 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

W dniu 10 czerwca o godz. 1200 Mszy św., koncelebrowanej będzie przewodniczył Dostojny Jubilat ks. prof. Kazimierz Misiaszek, który tego dnia obchodzi 40 lecie kapłaństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i kto może zapraszamy na Mszę św. Jubileuszową do naszej Bazyliki i Sanktuarium.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Po Mszy św. o godzinie 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja po Bazylice. Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie i będzie trwała adoracja do nabożeństwa czerwcowego.  Pamiętajmy o adoracji przyjdźmy do Jezusa On czeka na Nas. Na ulice naszej parafii ze względu na ograniczenia nie wychodzimy do czterech ołtarzy. Msze św. jak w niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 1930

13 czerwca wspominamy Matkę Bożą Fatimską, zapraszamy na Mszę św., i różaniec. Procesji nie będzie z figurą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika: Idziemy.