Nawiedzamy sanktuaria maryjne na Kujawach

Comiesięczne pielgrzymki autokarowe z Bazyliki NSJ stały się jedną z wyraźniejszych form życia parafialnego przy tej świątyni. Kolejna pielgrzymka wyruszy 10 października br., w sobotę. Tym razem nawiedzimy maryjne sanktuaria na Kujawach.

 Najpierw pokłonimy się Matce Bożej Brzemiennej – Królowej Mazowsza i Kujaw w Skępem, gdzie gospodarzami sanktuarium są OO. Bernardyni.  Oni zapoznają nas z dziejami sanktuarium i własnego klasztoru. W tym sanktuarium będziemy mieli okazję do uczestnictwa w pielgrzymkowej Mszy św. oraz do cichej osobistej modlitwy.

Drugim celem naszego pielgrzymowania jest sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, prowadzone przez Ojców Karmelitów. W każdą sobotę w Oborach odbywają się wieczerniki, więc będziemy mogli skorzystać częściowo z tej oferty. Natomiast jako grupa z Bazyliki będziemy mieli możliwość odprawienia Drogi Krzyżowej na Oborskiej Kalwarii. Tego dnia działa również klasztorna herbaciarnia serwująca również dania obiadowe. Stąd tutaj zaplanowany jest czas na posiłek. Jeden  z ojców przybliży nam także historię klasztoru i Piety Oborskiej, przed którą będziemy się modlić.

Wyjazd z parkingu przed Bazyliką o godz. 600 Koszt wynosi 70 zł od osoby i  pokrywa koszty przejazdu, ubezpieczenia i ofiary składanej miejscowym przewodnikom. Wyżywienie w zakresie własnym. Na pielgrzymkę zabieramy książeczki do nabożeństwa i różańce, przydatne do modlitwy w autokarze. Przewidywany powrót ok. godz. 2000.

Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przy okazji nabożeństw.