Nocne czuwanie w intencji Ojczyzny

W najbliższy I piątek miesiąca (2 stycznia 2015 r.), w naszej Bazylice przeżywać będziemy kolejne nocne czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Poprowadzą je znani w Warszawie promotorzy kultu Miłosierdzia Bożego i przyjaciele naszej Bazyliki: ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski. Te comiesięczne czuwania są mają charakter nowenny przygotowującej nas do obchodów 250-rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w czerwcu 2015 r.

Czuwanie rozpoczyna się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Po nim wysłuchamy tematycznej katechezy o rozwoju kultu Serca Jezusowego. Kolejne stacje Czuwania to Droga Krzyżowa połączona z modlitwą przebłagalną i adoracją krzyża. Po tej pasyjnej części czuwania nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem na sposób lurdzki i procesja z figurą Niepokalanej. Podczas tej części czuwania bardzo przydatne są świece lub znicze, tworzące klimat misteryjnego zjednoczenia się Bogiem. Zabierzmy więc ze sobą lampiony roratnie, świece z osłoną lub znicze.

Modlitwę za Ojczyznę zakończymy Mszą św. o Niepokalanym Sercu Maryi, odprawianą o północy. W trakcie Czuwanie pełnią dyżur spowiednicy i jest okazja do i zaopatrzenia się w książki autorstwa ks. Bernysia i ks. Dłutowskiego.

Od listopada Czuwania za przebłagalne Ojczyznę nabierają specjalnego znaczenia, ze względu na Rok Serca Jezusowego, który specjalnie dla Bazyliki ustanowił Abp Henryk Hoser. Z Rokiem jest związany przywilej odpustu zupełnego, który można zyskać uczestnicząc w I piątek w czuwaniach adoracyjnych w Bazylice, bądź modląc się przed Najświętszym Sakramentem. Z dekretem i warunkami odpustu można się zapoznać wybierając ikonkę dekretu w kolumnie liturgicznej niniejszej strony.

Serdecznie więc zapraszamy Bazyliki 2 stycznia 2015 r., godz. 21.00