Nowy proboszcz i kustosz

W związku z zakończoną kadencją przez ks. Edmunda Modzelewskiego sdb nastąpiła zmiana na urzędzie proboszcza parafii i kustosza Bazyliki-Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego. Od 1 sierpnia przełożeni na oba te urzędy mianowali ks. mgr lic. Adama Wtulicha sdb.

Ks. Adam Wtulich ma 45 lat, z tego 17 lat w kapłaństwie. Oprócz studiów seminaryjnych, przygotowujących do sakramentu kapłaństwa, ukończył specjalistyczne studia z katechetyki. Na jego praktyczny dorobek w posłudze kapłańskiej składa się praca w domu zakonnym w Czerwińsku (1 rok), praca wychowawcza w bursie salezjańskiej w Warszawie przy ul. Wiślanej (5 lat), posługa proboszczowsko-dyrektorska w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej (9 lat), a przez ostatnie dwa lata ks. Adam był proboszczem i dyrektorem domu zakonnego w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łodzi.

Z nadzieją owocną posługę w naszej parafii i dobre relacje, nie tylko służbowe, ks. Adam Wtulich sdb poleca się życzliwej pamięci Parafian i Przyjaciół Bazyliki NSJ zapewniając o swojej modlitwie za powierzoną mu wspólnotę wiernych.