O pielgrzymowaniu po Ziemi Radomskiej c.d.

Tego się nie spodziewałem… że tak szybko zapełni się lista, i że tak sprawnie uda się poukładać sprawy organizacyjne. A zatem przechodząc do  konkretów, pielgrzymkowa sobota (27 kwietnia ) wygląda następująco:

  1. Trasa: Warszawa – Czarnolas – Zwoleń – Karszówka – Radom – Warszawa. Odjazd o godz. 630 z pl. ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ. Planowany powrót ok. godz.  2000.
  2. Czarnolas – Muzeum Jana Kochanowskiego zwiedzamy z audioprzewodnikiem, ponieważ w soboty tylko taka forma zwiedzania jest możliwa.
  3. Zwoleń – pielgrzymkowa Msza św. w kościele p.w. Podwyższenia św. Krzyża, w którym proboszczem był Jan Kochanowski. W kościele jest całodzienna adoracja, ale ks. proboszcz życzliwie potraktował naszą prośbę o Mszę św. Po Mszy ktoś z pobliskiego muzeum zapozna nas z historią kościoła. Będzie możliwość wejścia do krypty z nagrobkami rodziny Kochanowskich.
  4. Karszówka. W tej miejscowości zatrzymamy się na obiad. Pora obiadu i czas trwania uzależniony od sprawnego przebiegu naszej pielgrzymki. Menu tradycyjne dla pielgrzymów zupa, ll danie mięsne i kompot; to się mieści w kosztach pielgrzymki. Inne dodatki we własnym zakresie i o ile czas pozwoli.
  5. Radom – Muzeum J. Malczewskiego – jedyne miejsce na trasie ze ściśle wyznaczoną godziną: 1430. Zwiedzamy  z przewodnikiem dwie najbardziej charakterystyczne dla tego regionu wystawy poświęcone twórczości artystycznej Jacka Malczewskiego i radomskiej fabryce „Radoskór”.  Dla lepszego wykorzystania z oferty zwiedzamy w dwóch grupach. O godz. 1700 muzeum zamyka swe podwoje, a my udajemy się na krótki spacer po Radomiu, aby jeszcze obejrzeć przynajmniej najważniejsze obiekty dla historii tego miasta. Po spacerze wracamy do Warszawy.
  6. Opłata za pielgrzymkę wynosi  130 zł/os  i pokrywa  koszty przejazdu, obiadu, ubezpieczenia NNW, bilety w muzeum i zwyczajową ofiarę, którą składam w nawiedzanych sanktuariach.

O ewentualnych zmianach i innych sprawach związanych z tym wyjazdem będę informował na bieżąco w gazetce parafialnej i na stronie internetowej bazyliki. Do zobaczenia na szlaku. Ks. Krzysztof