Obrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją

UWAGA! BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ

Rodzice z naszej Warszawsko – Praskiej Diecezji, podjęli akcję obrony dzieci i młodzieży przed zaplanowanym zalewem demoralizacji, jak płynie w ich stronę przez rzeczy, które są im najbliższe, gry, strony i programy komputerowe, filmy, czasopisma itd.

         Rodzice wydali książeczkę 102 stronnicową, na kredowym papierze, bogato ilustrowaną – przedstawiającą te obecne zagrożenia. Książeczka ma bardzo dużo obrazków, także są obrazki religijne np. na końcu jest piękny obrazek Matki Bożej. Rodzice rozpowszechniają ją po najniższych kosztach.

         Książeczka powstała na podstawie prezentacji pt. „Odebrać dzieciom niewinność” i wykładu bardzo dobrego znawcy omawianego problemu ks. Sławomira Kostrzewy.

         Książeczka jest pierwszym tego typu dziełem, które tak całościowo przedstawia problem demoralizacji dzieci przez zabawki. Nawet te osoby, które pracują z dziećmi i widzą na co dzień te nieodpowiednie zabawki, nie były świadome, że rozmiar płynącego przez nie zła jest tak ogromny.

         Książeczka może być doskonałym prezentem noworocznym dla wszystkich osób, które mają styczność z dziećmi w różnym wieku i z młodzieżą, a wiec dla rodziców, opiekunów, rodziny, dziadków, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów i wszystkich osób, które żywo interesują się tym, co się obecnie dzieje. Kupując książeczkę i przekazując ją zainteresowanym osobom włączamy się czynnie w obronę naszego najmłodszego pokolenia, przed złem, które pod pozorem zabawy i nowoczesności, wślizguje się w ich niewinne dusze; budzimy ogólną świadomość ludzi na zaplanowane wrogie działania podejmowane wobec naszych dzieci, przez instytucje, które powinny służyć ich rozwojowi; bronimy wartości chrześcijańskich i niezaprzeczalnych praw rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Prosimy skorzystać z nadarzającej się okazji, bo taka sytuacja może się prędko nie powtórzyć, rodzice chcą dotrzeć także do innych parafii.