Ogłoszenia Duszapasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla

 JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                               22 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

3. W środę  o godz. 1800  – nowenna do Matki Bożej Wspomożenie Wiernych, podczas sprawowanej – Mszy Świętej wieczornej.

4. W dniu 29 listopada rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o g. 1730. Z tej też racji wypominki za zmarłych w listopadzie będą czytane do 29 i 30 listopada o godz. 1700.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w Bazylice codziennie o 700.  Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorki i  czwartki o g. 700 . Rekolekcje – Adwentowe w naszej parafii odbędą się w od 13 grudnia do 16 grudnia 2015 r. Rekolekcje będzie głosił ks. Henryk Boguszewski salezjanin z Moskwy.

6. Zbliżają się „ święta Miłości”, Boże Narodzenie. Dzisiaj i w następną niedzielę przy wyjściu z Kościoła zbierane są do puszek ofiary, za które zostaną zakupione paczki świąteczne dla dzieci najbiedniejszych z naszej parafii. Za ofiary składam gorące Bóg zapłać!

7. Również w następną niedzielę poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie możliwość nabywania ich w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.