Ogłoszenia Duszapasterskie XXVI Miedziela Zwykła

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          27 września 2015

OGŁOSZENIADUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku.

W naszej Wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Ks. Jacka Krzemień kapelana Katolickiej wspólnoty Chleb Życia w Polsce, który głosi dzisiaj słowo Boże i uwrażliwia nasze serca na drugiego człowieka zwłaszcza ubogiego.

2. Dzisiaj po Mszy sw. o godz. 1130 spotkanie Rodziców Dzieci ze szkoły podstawowej nr. 30 i ze szkoły nr. 354, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej Wspólnocie parafialnej doroczny odpust. Słowo Boże będzie głosił na Mszach św. o godz. 700, 1200, i 1800  O. Jan Bocian SVD Werbista. Jutro zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy sw. o godz. 1200 – 1800. Zapraszamy na godz. 1500 w Godzinie Miłosierdzia, aby wspólnie razem modlić się Koronką Miłosierdzia.  Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

4. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 1800 Msza św. z modlitwą o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

6. W czwartek rozpoczniemy również nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 1730.  Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.  Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 1645.

7.  Kapłanów z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek w  godzinach porannych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej podczas sprawowanych Mszy sw. w naszej Bazylice.

8. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 800 i 1800’ Podczas  Mszy Świętej o 700 i 1200 uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek. Dzieci zapraszamy  w pierwszy piątek na Msze św. i do spowiedzi na godz. 1645.

9. W sobotę o godz. 800 – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do modlitwy różańcowej rano po Mszy św. o godz. 700 i do nabożeństwa różańcowego o godz. 1730. Nie będzie różańca po Mszy św. wieczornej. Tego wieczoru w naszej Bazylice o godz. 1900 koncert Polskiego Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna" z Litwy. Zapraszamy!

10. Osoby świeckie, zastępujące lektorów podczas Mszy św. w dni powszednie prosimy o wpisanie na grafiku w zakrystii swoich dyżurów w październiku. Jesteśmy im wdzięczni za ten sposób zaangażowania w liturgię.11 Uczestników pielgrzymki z naszej Bazyliki na Ukrainę zapraszamy na Mszę dziękczynną 29 września (wtorek) o godz. 18.00. Podziękujemy wtedy Bogu za opiekę nad pielgrzymką i  modlić się będziemy o trwałe owoce tego wyjazdu.

12. Zbliża się termin pielgrzymki do Skępego i Obór na Kujawach. W związku z tym prosimy wyjeżdżających o uzupełnienie danych i wpłatę 70 zł od osoby. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów jest 10 października, o godz. 6.00, z parkingu przed Bazyliką.

13. Wolontariat  Informujemy, że grupa wolontariuszy ŚDM spotyka się we wtorki o godzinie 19.00 w kawiarence Matusi Małgorzaty i serdecznie zaprasza do włączenia się w pomoc przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed kościołem.