Ogłoszenia Duszpasterska Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                  11 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Wieczorem zapraszamy na Eucharystię 13 czerwca o godz. 1800, po Mszy św. różaniec przy figurze Matki Bożej Fatimskiej i procesja z figurą po Bazylice.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

4. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 700, 830, 1000, 1130 1300 , po Mszy św. o godz. 1300 Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 1300. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy, jak co roku Panów o postawienie ołtarzy, prace rozpoczniemy w Boże Ciało o godz. 730. Zadbajmy o trasę przejścia procesji, niech nie zabraknie kwiatów na ołtarzach, to będzie wyrazem Miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

5. Przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, po odśpiewaniu litanii do Serca Pana Jezusa procesja w bazylice.  Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. Zmiany personalne w Bazylice

Decyzją władz zakonnych warszawskiej inspektorii salezjanów ks. Piotr Kępa, katecheta w Zespole Szkół przy ul. Otwockiej i duszpasterz w Bazylice został odwołany z zajmowanych funkcji i przeniesiony do Ostródy, gdzie podejmie obowiązki wychowawczo-nauczycielskie w Szkołach Salezjańskich oraz duszpasterskie w tamtejszej parafii. W związku z upływającą kadencją przełożeńską również ks. dyr. Henryk Bonkowski kończy swoją posługę w tutejszym domu zakonnym i przenosi się do Czerwińska.
W imieniu wspólnoty parafialnej serdecznie dziękuję ks. Piotrowi za jego zaangażowanie katechetyczne w szkole i duszpasterską posługę w parafii. Jestem też wdzięczny, ks. dyr. Bonkowskiemu, który mimo rożnych obowiązków zakonnych chętnie pomagał w duszpasterstwie parafialnym. Księdzu Piotrowi i ks. Henrykowi życzę, by nowe pola pracy wyznaczone im przez władze zakonne, dawały im szczerą radość i satysfakcję z realizacji powołania kapłańskiego i salezjańskiego. My zaś osobistą modlitwą wypraszajmy obu kapłanom Boże błogosławieństwo i opiekę NMP Wspomożycielki Wiernych.
Oficjalnie pożegnamy obydwu kapłanów w niedzielę – 18 czerwca. Tego dnia ks. dyr. Henryk Bonkowski odprawi Mszę św. o godz. 18.00, a ks. Piotr Kępa o godz. 19.30. Będzie to dobra okazja do osobistego spotkania i pożegnania się z odchodzącymi współbraćmi.

7. Uczestnikom pielgrzymki „Szlakiem Cystersów Świętokrzyskich” przypominamy, że wyjazd jest o godz. 630 z parkingu przed Bazyliką.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej