Ogłoszenia Duszpasterski IV Niedziela zwykła 28. 01. 2018

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy IV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W naszej parafii obchodzimy Uroczystość św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii świętego Jana Bosko w kaplicy.  W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.00 Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp. Ordynariusz naszej diecezji Warszawsko  Praskiej Ks. Bp. Romuald Kamiński

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W środę przypada Uroczystość św. Jana Bosko zapraszamy na wieczorną msze św. o godz. 1800. Tego dnia nie będzie nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. sprawowanych w naszej bazylice. Kapłani w godzinach porannych zaniosą Pana Jezusa do chorych.

6. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 12.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Tego dnia taca jest przeznaczona na zakonny klauzurowe.

7. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. O godz. 1500 msza św., pod przewodnictwem ks. Biskupa – Ordynariusza w katedrze praskiej.

8. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i o godz.800. Zapraszamy wieczorem na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po mszy św. wieczornej.

 W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

9. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.