Ogłoszenia Duszpasterskie 01 grudnia 2019 I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                        1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszej Bazylice codziennie o godz. 700, zapraszamy. Dzieci, mają roraty we wtorki i czwartki. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszej Bazylice.

3. Podczas dzisiejszych odprawianych Mszy św. w Bazylice poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Również możemy od dzisiaj nabywać opłatki i świece Caritasu.

4. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, o godz. 1730 nowenna przed uroczystością Niepokalanej.

5. Dnia 5 grudnia o godz. 1900 w Bazylice spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

6. W następną niedzielę ks. Proboszcz nie będę obecny w parafii rozpoczynam rekolekcje adwentowe w parafii Trójcy św. w Ząbkach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowe podczas Mszy św., sprawowanych w naszej Bazylice. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty

8. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Msza św., w sobotę o godz. 800 będzie sprawowana, jako wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.

W pierwszą sobotę zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej.

9. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Przypominamy o godzinie łask po mszy św. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Zapraszamy.

10. W trzecią niedzielę adwentu rozpoczniemy doroczne adwentowe rekolekcje. Czas refleksji i zamyśleń nad sobą poprowadzi ks. Stefan Czermiński z diecezji katowickiej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.