Ogłoszenia Duszpasterskie 01 październik 2017

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     1 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę cieszymy się obecnością oo. Franciszkanów z Niepokalanowa, życzymy im wzrostu duchowego, aby Niepokalana Matka prowadziła Ojców po drogach wiary i przybliżała do Jezusa Chrystusa.

2. Spotkanie Kół Żywego Różańca dzisiaj godz. 17.00

3. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziałuw codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszej bazylice o godz. 1730 październikowym nabożeństwie.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. Tego dnia również będziemy się łączyć duchowo z tymi, którzy udają się do Kościołów wyznaczonych do modlitwy różańcowej. W naszej bazylice tego dnia cztery części różańca odmówimy po wieczornej mszy św. ZAPRASZAMY!!!

5. W najbliższą środę o godzinie 19.00 w sali parafialnej jest katecheza dla chrzestnych i rodziców dzieci, które przyjmą w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. Katecheza wg zarządzenia naszej władzy diecezjalnej jest obowiązkowa. Wejście na katechezę przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek msza św. wieczorna o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszej bazylice 700, 800, 1200, 1645 dzieci, 1800. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w domach w godzinach porannych.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego o godz. 800.

8. W dzisiejszą niedzielę (1 października) o godz. 19.00 będzie w sali parafialnej dyżurował organizator naszej pielgrzymki do Czech. Gdyby ktoś potrzebował dodatkowych informacji lub pojawiły się osoby jeszcze nie zapisane to jest on do dyspozycji. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

9. W Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził, zbiórkę do puszek na Meksyk  we wszystkich Parafiach w dzisiejszą niedzielę.  Więcej informacji w gazetce.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.