Ogłoszenia Duszpasterskie 03. 04. 2016 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     3 kwietnia 2016

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowi ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

2. Dziś o godz.1500 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

3. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca, które odbędzie się w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800.

5. W najbliższy wtorek 5 kwietnia o godz. 1800 młodzież, który przygotowywała się przez dwa lata do bierzmowania, otrzyma rąk ks. Bp. Marka Solarczyka Sakrament Bierzmowania. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji młodzieży, aby mężnie wyznawała wiarę w Jezusa Chrystusa.

6. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, w dniu dzisiejszym swój dzień imienin przeżywa ks. Ryszard Ptasiński pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.