Ogłoszenia Duszpasterskie 03 czerwca 2018 r.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej. Serdecznie witamy OO Redemptorystów, którzy przygotują nasze serce na spotkanie z Matką Bożą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prośmy o światło Ducha Świętego dla Ojców na czas rekolekcji – Maryjnych.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności. Za ofiary w imieniu ks. Kardynała składam gorące Bóg zapłać!

4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 1730. Trwa oktawa procesja Eucharystyczna po bazylice. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków o godz. 1800.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii odpust Msze św. o godz. 700, 800 1200, z kazaniami.

O godz. 1800 gromadzimy się na modlitewnym czuwaniu w bazylice oczekując przybycia do naszej parafii Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz powitamy na placu przed Bazyliką o godz. 1830 uroczyście wniesiemy Go do bazyliki.

O godz. 1900  rozpocznie się Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp. Ordynariusza Romualda Kamińskiego. Nasza Uroczystość w dziejach 99 lat od erygowania parafii ma szczególny wymiar podczas uroczystej Eucharystii w obecności w znaku Kopi Pani Jasnogórskiej, bazylice zostanie erygowane sanktuarium Serca Pana Jezusa.

 Bądźmy Panu Bogu za to ten dar wdzięczni. Niech Bozie Serce udziela nam wielu łask.

Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. W naszej Bazylice będziemy skupieni na modlitwie przy Czarnej Madonnie.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.