ogłoszenia Duszpasterskie 03 maja 2015 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     3 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy. O godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. Nabożeństwo majowe codziennie w Bazylice  o godz. 1730. Zapraszamy!!!

3. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą celebrowane o godz. 700, 800, 1200, 1800. Tego dnia młodzież z naszej parafii otrzyma z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp. Marka Solarczyka sakrament bierzmowania.  Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

4. W nadchodzącą sobotę 09 maja dzieci z naszej parafii ze szkoły podstawowej nr. 30 i dzieci szkoły podstawowej nr 354  przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich Rodziny naszą szczególną modlitwą.

Pierwsza Spowiedź – 08 maja godz. 1500– strój galowy, dzieci przynoszą świecę z osłonką, ze stroikiem oraz książeczkę do nabożeństwa, gromadzimy się w Bazylice o godz. 1450.

Pierwsza Komunia Święta – 09 maja – godz. 10oostrój komunijny, bez świec i innych przedmiotów, gromadzimy się przed Bazyliką o godz. 940.

O godz. 1500  – 09 maja – spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

5. W niedzielę 10 maja o godz. 1130 pierwsza rocznica Komunii świętej dzieci, które w ubiegłym roku przystąpili do Komunii świętej.

6. W dniu 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na różaniec Fatimski na godz. 1930 na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i apel jasnogórski.

7. W dniu 7 maja swój dzień imienin będzie obchodzić Siostra Róża nasza zakrystianka otoczmy Siostrę naszą modlitwą i życzliwością. W dniu 8 maja swój dzień imienin obchodzić będzie ks. Stanisław Bogdański, który będzie sprawował Eucharystię o godz. 1800 po mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń Solenizantowi.

8. Chcemy powtórzyć ubiegłoroczną majówkę w Czerwińsku. Majówka miałaby charakter popołudniowego relaksu w klasztornym sadzie, przy ognisku, z kiełbaskami i piosenkami. W trakcie majówki będzie procesja ze świecami i śpiewem litanii. O ile znajdzie odpowiednia ilość chętnych (ok. 40 osób) koszty majówki wyniosłyby 40 zł od osoby (przejazd + serwis przy ognisku). Wstępnie majówkę planujemy na sobotnie popołudnie – 23 maja. Chęć wyjazdu można zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przy okazji nabożeństw w Bazylice.

9. Taca w następną niedzielę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne diecezji Warszawsko – Praskiej, i Salezjańskie.

10. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Przewodniczący Episkopatu prosi o modlitwę i wsparcie dla Nepalu 10 maja. Ofiary będą zbierane do puszek przed Kościołem, po każdej Mszy sw.