Ogłoszenia Duszpasterskie 05 Października 2014 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         5 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Misjonarz Tadeusz Niedziela z Ośrodka Misyjnego w Warszawie i uwrażliwia nasz na misje.

2. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Dzieci swój różaniec odmawiają w naszej Bazylice we wtorki i czwartki o godz. 1645.

3. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego.  Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy.

5 W następną niedzielę rozpoczynamy Renowację Misji św., które miały miejsce w naszej parafii w ubiegłym roku. Zapraszamy do jak liczniejszego udziału. Tak organizujmy swój czas, aby nas nie zabrakło w kościele w te szczególne dni. Program mamy umieszczony w gazetce parafialnej i na stronie internetowej, naszej parafii.

6. Tegoroczny Dzień Papieski będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i jego kanonizację. Swoje podziękowanie wyraźmy jeszcze raz modlitwą dziękczynną, świętością życia oraz wrażliwością na potrzeby bliźnich.

Za tydzień będziemy mieli okazję wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II.

7. Wśród wielu wydarzeń, którymi chcemy uczcić św. Jana Pawła II wyróżnia się modlitewny Apel Miasta Warszawy z Ojcem Świętym i galowy koncert Dnia Papieskiego transmitowany przez Program I Telewizji Polskiej oraz Telewizję Polonia. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w al. Komisji Edukacji Narodowej nr 101 (na Ursynowie), o godzinie 15:30.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech nasza obecność i modlitwa będą kolejnymi wyrazami wdzięczności za kanonizację wielkiego Polaka.

Abp Henryk Hoser
Biskup Warszawsko – Praski

8.Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Loreto 18 października (sobota). Jak już zapowiadaliśmy wyjazd ten ma charakter refleksji i duchowego wzmocnienia.

Chcemy również w ten sposób podziękować Matce Bożej za dar peregrynacji Jej cudownej figury do naszej Bazyliki przed rokiem. Koszt pielgrzymki wynosi 35 zł od osoby i obejmuje opłatę za przejazd, ubezpieczenie i lekki posiłek (zupa) u sióstr. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przed Bazyliką. Powrót ok. godz. 17.00.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.