Ogłoszenia Duszpasterskie 06 grudnia 2015 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                      6 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania. Dziś, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, w kaplicy. O godz. 1730 nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800  podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Po Mszy św. o godz. 1200 i modlitwa różańcowa w Godzinie Łaski. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.

Również tego dnia czyli 8 grudnia  kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych:

·        dla dorosłych każdego poranka o godz. 700.

·        dla dzieci i młodzieży we wtorek i czwartek o godz. 700

6. W najbliższą sobotę 12 grudnia, Salezjanie Współpracownicy będą przeżywać adwentowy dzień skupienia. Początek o godz. 10.00 w kaplicy Domu salezjańskiego.

7. W następną niedzielę 13 grudnia rozpoczniemy doroczne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będzie głosił ks. Henryk Boguszewski – salezjanin pracujący w Moskwie. Rekolekcje potrwają do 16 grudnia 2015 r.

         Program rekolekcji:

– Niedziela 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800, 1930

–  0d poniedziałku do środy (zwykłe dni tygodnia) 700, 1200, 1800, 2000

– Spowiedź sakramentalna podczas Mszy św. sprawowanych w Bazylice.

8. W następną niedzielę – 13 grudnia – o godz. 17.30 w kaplicy NMP Wspomożycielki wiernych jest comiesięczne spotkanie formacyjne dla członków Ziaren Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków i świec wigilijnych w zakrystii naszej Bazyliki.