Ogłoszenia Duszpasterskie 06 Listopada 2016

TRZYDZIESTA DRUDA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  6 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie:

·        Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 1730 Ta różańcowa modlitwa za zmarłych odbywa się każdego wieczoru;

·       przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

·       Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

3.W czwartek rozpoczniemy nowennę przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. 10-18 listopada 2016 roku. Nowenna będzie odprawiana w naszej Bazylice podczas Mszy św. o godz. 700, 1200 i 1800

4. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz.1800, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

5. W najbliższą sobotę – 12 listopada – o godz. 6.30 wyrusza ostatnia w tym roku pielgrzymka autokarowa z Bazyliki. Ty razem pielgrzymi będą się modlić na Jasnej Górze i w Gidlach. Wszystkich, którzy wcześniej dokonali zapisów, prosimy o ewentualne uzupełnienie danych i wniesienie opłaty 60 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.