Ogłoszenia Duszpasterskie 06 marzec 2016 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                             6 marca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy doroczne rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witam  rekolekcjonistę ks. Jarosława Wąsowicza – salezjanina. Życzymy Mu opieki Bożej na czas głoszenia Słowa Bożego w roku Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje potrwają do środy. W niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi, jak w każdą niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

Od Poniedziałku do Środy nauki rekolekcyjne o godz. 700, 1200 i 1800,1930. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w czasie rekolekcji.

2. W dzisiejszą niedzielę nie ma spotkania Kół Żywego Różnica. Intencja jest wypisana w gazetce parafialnej.

3. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 1700 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 1645, dla dorosłych o godz. 1730  i dla młodzieży o godz. 1930

5. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

6. 13 marca po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III i IV w sali teatralnej Oratorium.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.