Ogłoszenia Duszpasterskie 06 września 2015 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            6 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku..

2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1200 i 1800

3. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i rozpoczyna się w III klasie gimnazjum. Obejmuje ono młodzież, która mieszka terenie naszej parafii, nawet, jeśli uczęszcza ona do szkoły, która nie znajduje się na terenie macierzystej parafii zamieszkania.

4. Ks. Sławomir Szczodrowski zaprasza kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz byłych Ministrantów, którzy kiedyś służyli w Bazylice a chcą dalej służyć przy ołtarzu Jezusowi Chrystusowi. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień w zakrystii po Mszach św.Od  poniedziałku do piątku  w godz. od 16.00 do 20.00 zapraszamy do naszego Oratorium, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży: gry i zabawy, pomoc w odrabianiu lekcji, a także koła zainteresowań, między innymi sportowe, plastyczne, muzyczne i teatralne.

5. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

6. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne diecezji warszawsko – praskiej.

7. Dziś – zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 1700. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

8. Dzisiejsza puszka zbierana przy wyjściu z kościoła jest przeznaczona na Ośrodek Adopcyjny w naszej diecezji.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed Bazyliką.