Ogłoszenia Duszpasterskie 07 o2. 2016 r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                7 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

W dzisiejszą niedzielę spotkanie Kół żywego różańca o godz. 1700, a o godz. 1730 nabożeństwo Eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli adoracyjnej i procesja Eucharystyczna.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 700, 800, 1200 i 1800. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

4. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

6. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz.1200 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Zapraszamy tego dnia w szczególny sposób osoby starsze wiekiem i chore, które o własnych sił mogą przybyć na to spotkanie do naszej bazyliki.

7. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 1645, dorosłych na godz. 1730, a młodzież na godz. 1930.

Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 1700 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. Gorzkie żale połączone z procesją eucharystyczną.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.