Ogłoszenia Duszpasterskie 08 listopad 2015 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        8 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii. Ofiary składamy do puszek przed Kościołem.

2. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

3. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, odprawiana w czasie – Mszy Świętej dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny.

11 listopadapo Mszy Św. o godzinie 12.00 z okazji Święta Niepodległości parafialny klub „Zew Michałowa” zaprasza do kawiarenki pod Aniołami na patriotyczny program słowno-muzyczny pt. „Drogi do niepodległości”. Spotkanie odbędzie się w klimacie kawiarnianym maksymalnie do godziny czasu. Serdecznie zapraszamy.

4. Wolontariusze ŚDMorganizują warsztaty z kreatywności. Warsztaty mają pomóc nauczyć się jak ciekawie można wykorzystać rzeczy, które mamy do tworzenia sztuki, ciekawych zabaw i gier dla młodych ludzi, a ponadto są pomocą w przygotowaniach programu przyjęcia gości w ramach ŚDM. Zapraszamy wszystkich chcących odkryć własne talenty oraz nauczyć się jak tworzyć proste i ciekawe rzeczy. Warsztaty mają mieć cykl 5 spotkań. Pierwsze zajęcia odbędą się w parafialnej kawiarence we wtorek 10 listopada o godzinie 19.00.

5. Bierzmowani – Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 18 listopada o godzinie 19.00.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.