ogłoszenia Duszpasterskie 09 sierpnia 2015 r.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       9 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Serdecznie Witamy po dziewięcioletniej nieobecności w Bazylice Ks. Sławomira Szczodrowskiego, który ostatnio pracował, jako Dyrektor i Proboszcz w parafii w Tolkmicku nad zalewem Wiślanym. Życzymy Mu obfitych łask Bożych w pracy duszpasterskiej. Ks. Sławomir podejmie obowiązki po ks. Janie Kurelu.

3. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

4. W środę o godz. 1730 nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Jednoczymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi do Matki Bożej Jasnogórskiej do Częstochowy. W naszej Bazylice odprawiamy w tym czasie Apel Jasnogórski, o godz. 2100 na który serdecznie zapraszamy!

6. W piątek wieczorem o godz. 1800 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

7. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy,. Msze Święte w naszej  Bazylice o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych tego dnia w Bazylice.

8 . Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowanie szybu  pod instalację windy w Bazylice. Inwestycja ta będąca od kilku lat jednym z głównym tematów poruszanych przy okazji tzw. kolędy czy innych rozmów z proboszczem ma ułatwić wejście do naszej świątyni ludziom starszym, niepełnosprawnym czy matkom z małymi dziećmi. By te oczekiwania spełnić, musieliśmy zrezygnować z kiosku parafialnego z prasą i książkami religijnymi, ponieważ to miejsce – według wskazań konserwatorskich i budowlanych – jest optymalne na instalację windy.  Od następnej niedzieli prasę katolicką będzie można nabywać w zakrystii lub okazjonalnie przed kościołem, natomiast książki w działającej obok księgarni św. Jana Bosko.

Osobom, które do tej pory z wielkim zaangażowaniem prowadziły punkt z prasą katolicką i książkami jesteśmy wdzięczni za ich posługę będącą jedną z form współczesnej ewangelizacji.