Ogłoszenia Duszpasterskie 11 października 2015 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        11 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

2. W dzisiejszą niedzielę popołudniu o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich członków Ziaren Miłosierdzia oraz osoby które chciałby włączyć się bardziej zdecydowanie we wspieranie duchowe organizatorów i uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016 przez codzienną modlitwę na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Jest to dobra inicjatywa wsparcia młodzieży.

3. Zachęcamy do nabożeństw różańcowych odprawianych w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne w zakrystii i w kancelarii.

4. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, połączonej z nowenną do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

5. W najbliższą środę, 14 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się oraz tych, którzy przygotowują się drugi rok.

6. Zapraszamy do naszej Kawiarenki pod Aniołami, gdzie w niedziele w godz. 10-15 można w miłej atmosferze wypić kawę, czekoladę lub herbatę i zjeść pyszne ciasto, a przy okazji wesprzeć organizację Światowych Dni Młodzieży.

7. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Taca przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Wśród wielu inicjatyw inspirowanych tegorocznym Dniem Papieskim godną polecenia jest inicjatywa Rycerzy Jana Pawła II, którzy organizując koncert „Zostań aniołem Jana Pawła II”, przeznaczają dochód z tego koncertu na pomoc dla jednej konkretnej rodziny w naszej parafii. Na program koncertu składają się pieśni dla Jana Pawła II, które wykona Halina Frąckowiak.

Koncert odbędzie się w Bazylice NSJ 14 października  (środa) o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny. Zapraszamy.