Ogłoszenia Duszpasterskie 12. 10. 2014 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         12 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bardzo serdecznie witamy O. Misjonarzy, którzy po roku od zakończenia Misji św. przybywają do naszej parafii, aby odnowić to co przed rokiem żeśmy wspólnie przeżywali. Życzymy Ojcom wiele sił i tych duchowych, jak i fizycznych w głoszeniu Słowa Bożego.

2. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

4. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz.1730.

5. W następną niedzielę tj. 19 października poświęcenie różańców dla dzieci klas III które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Poświęcenie podczas Mszy Św. o godz. 1130.

6. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

7. A w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

8. Przypominamy, że wyjazd do Loreto jest w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przed Bazyliką. Prosimy o zabranie ze sobą różańca i książeczki do nabożeństwa. Siostry obiecały nam zupę, ale jeśli ktoś potrzebuje coś więcej niech pomyśli o kanapkach. Osoby, które nie uzupełniły danych lub nie dokonały wpłat, winny to uczynić jak najszybciej, bo na ich miejsca czekają chętni.

9.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.