Ogłoszenia Duszpasterskie 12 listopada 2017 XXXII Niedziela w ciągu roku

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               12 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy pośród nas s. Kingę  ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, przybliża nam temat czyśćca. Dzisiaj o godz. 1600 spotkanie w oratorium na sali teatralnej dla chętnych osób z s. Kingą. Serdecznie zapraszamy!

2.  Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Dziś przy wyjściu z bazyliki są zbierane ofiary na Kościół prześladowany

3. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszej bazylice wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 1730. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii.

4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 1800. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

5. Drodzy Państwo, w ostatni wtorek, na skutek wybuchu gazu, została zniszczona oficyna budynku przy ulicy Siedleckiej 34. W wyniku katastrofy dach nad głową oraz często cały dobytek utraciło kilkadziesiąt osób, naszych parafian.

W związku z zaistniałą sytuacją w kolejną niedzielę, 19 listopada, po każdej mszy świętej wolontariusze będą zbierać do puszek środki finansowe, z których zostaną zakupione produkty/rzeczy dla osób poszkodowanych.

Za okazane wsparcie i dar serca składam serdeczne "Bóg zapłać".

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.