Ogłoszenia Duszpasterskie 13 grudnia 2015 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                          13 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.

2. Rozpoczęliśmy Adwentowy czas rekolekcji. Przygotujcie drogę Panu. Prostujcie ścieżki dla niego. Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje aby jak najlepiej przygotować się na spotkani przychodzącym Chrystusem. Poprowadzi nas po ścieżkach wiary Ks. Henryk Boguszewski – salezjanin, którego serdecznie witamy i życzymy Mu obfitości darów nieba. W czasie rekolekcji od poniedziałku do środy kancelaria nie będzie czynna.

Nauki rekolekcyjne w niedzielę 700 , 830 , 1000, 1130, 1300, 1800, 2000

Od poniedziałku do środy 700 , 1200 , 1800 , 2000

3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na w tygodniu na roraty, które odprawiamy według następującego porządku:

·       dla dorosłych codziennie rano o godz. 700

·       dla dzieci i młodzież w wtorek i czwartek o godz. 700

4. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w Wigilię.

6. 19 grudnia o godz. 16.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie  opłatkowe dla Liturgicznej Służby. Zapraszamy wraz z rodzicami  bielanki i ministrantów.

7. W ostatnią niedzielę Adwentu (20 grudnia) po mszach świętych wspólnota SARUEL Warszawa zaprasza na spektakl świątecznyNARODZENIE!
Muzyką i ruchem opowiemy historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Wspólnie zastanowimy się, czy jest dla Niego miejsce w naszym przedświątecznym zabieganiu. WSTĘP WOLNY
Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie naszej wspólnoty i mamy nadzieję zapoczątkować nową tradycję.

A jeśli jesteś młody/a i chciał(a)byś pogłębić swoją relację z Bogiem, doświadczyć żywej wiary, modlić się i rozważać Słowo Boże we wspólnocie, zapraszamy Cię w każdą środę na 19.00 do kawiarenki parafialnej w Oratorium.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodnika „Idziemy”, opłatków i świec  na stół wigilijny.