Ogłoszenia Duszpasterskie 13 marca 2016 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                           13 marca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy V niedzielę Wielkiego Postu.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

4. Dziś o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek 18 marca bm. na nabożeństwa drogi krzyżowej: dzieci na godz. 1645, wieczorem o godz. 1900 rozpoczniemy DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przejdzie ulicami: Bazylika NSJ – ul. Otwocka – ul. Łochowska – ul. Łomżyńska – ul. Grajewska, ul. Siedlecka – ul. Otwocka – Bazylika NSJ. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału, abyśmy w ten sposób dali świadectwo naszej żywej wiary.

5. W dzisiejszą niedzielę, o czym już wcześniej informowaliśmy, odwołane jest spotkanie formacyjne dla grup "Ziarna Miłosierdzia" wspierających modlitwą organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W związku z tym porządek modlitw nowennowych na II kwartał można odebrać indywidualnie u ks. Krzysztofa lub zakrystii. Spotkania zostaną wznowione w II niedzielę kwietnia (10.04).

6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 800, 1200 i 1800

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. 11.30 ­ uroczysta procesja z palmami i Msza św. w Bazylice.

8. W następny poniedziałek po niedzieli palmowej zwracamy się do parafian, o pomoc w budowaniu grobu Pańskiego. Prace rozpoczniemy o godz. 1400.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie dzisiejszym – Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.