Ogłoszenia Duszpasterskie 14 maja 2017 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                   14 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dzisiaj piątą niedzielę Wielkanocy. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii w liczbie 141. Od dzisiaj dzieci biorą udział w Białym Tygodniu, który potrwa do piątku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, aby całym swym sercem kochały Pana Jezusa.

2. Dziś o godz. 1130 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4. Jutro rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Będziemy nowennę odprawiać w czasie nabożeństwa do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

6. Pielgrzymi wyjeżdżający 27 maja szlakiem Ostatniej  Bitwy Września 1939 r. proszeni są o uregulowanie opłaty w wysokości 85 zł. Przypominamy że wyjazd jest o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką. W trakcie pielgrzymki odwiedzimy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejsce spoczynku gen. Franciszka Kleeberga i jego żołnierzy w Kocku, a nade wszystko Sanktuarium Matki Bożej Patronki żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.