Ogłoszenia Duszpasterskie 15 lipca 2018 r

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          15 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. W sobotę – 21 lipca – o godz. 6.30, z placu przed Bazyliką wyrusza zapowiadana wcześniej autokarowa pielgrzymka do Sandomierza. Osoby, które jeszcze w dzisiejszą niedzielę swojej deklaracji udziału w pielgrzymce nie potwierdziły opłatą zostaną zastąpione uczestnikami z listy rezerwowej. Przewidywany powrót ok. godz. 21.00.

4. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.