ogłoszenia Duszpasterskie 15 listopad 2015 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      15 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku.

2. Salezjanie współpracownicy zapraszają na program słowno-muzyczny Z RÓŻAŃCEM NA DOBRE I NA ZŁE – różaniec w poezji i pieśniach. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (15,XI) o godz. 17.00 w kawiarence pod Aniołami  w oratorium.

3. Dziękczynna Msza sw. za pielgrzymkę na Jasną Górę i do Leśniowa będzie odprawiona 16 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00. Jest to również dobra okazja, by podziękować Bogu za cały sezon pielgrzymkowy, w którym odwiedziliśmy wiele rożnych miejsc świętych. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy więc szczególnie tych, którzy korzystali z naszych pielgrzymkowych propozycji.

4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kazkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 1800.

5. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych. Również tego dnia swój dzień imienin obchodzi nasz Pan Janusz Bielecki – organista. Wieczorem w jego intencji będzie sprawowana Msza św. będziemy  prosić dobrego Boga o potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

6. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.